Název projektu

Učme se navzájem

Kód projektu

2019-1-SK01-KA229-060637_4

Podporuje

Erasmus+_Logo
Turecko

Po covidové pauze jsme se opět pustili do tvořivé spolupráce s osvědčenými partnery ze Slovenska, Turecka a Řecka. Projektem Učme se navzájem, započatým 1.9.2019, pokračujeme v úspěšném mezinárodním partnerství pod vedením střední odborné školy z Handlové.

Předchozí projekty „Bezpečná energie – Energie pro budoucnost“ a „Čistá energie – Zelené řešení pro Evropu“ se věnovaly obnovitelným zdrojům energie a udržitelnému rozvoji. Nové partnerství obrací svou pozornost zcela jinam a propojuje témata zdánlivě vzdálená, ba téměř protichůdná. V aktuálním projektu se pojí moderní informační a komunikační technologie s kulturním dědictvím Evropy.

Žáci se budou seznamovat s kulturou, tradicemi, historií a folklorem Evropy, zejména pak partnerských zemí, prostřednictvím nejmodernějších nástrojů. Vedle návštěvy historických UNESCO památek, poznávání zvyků a tradic jednotlivých zemí se naučí například vytvářet webové stránky, pracovat s 3D tiskárnou, kamerou či grafickými programy, zahrají si digitální hru pracující s „rozšířenou realitou“ (augmented reality). Pracovat budou v mezinárodních týmech složených ze žáků partnerských škol. To a mnoho dalšího čeká na čtveřici vybraných žáků na týdenních vzdělávacích pobytech v Řecku, Turecku a na Slovensku a samozřejmě v Sokolnicích.

Ostatní žáci školy budou mít možnost zapojit se do kulturně a folklorně zaměřených exkurzí a workshopů.

Zapojené školy:
  • Stredná odborná škola, Lipová 8, Handlová, Slovensko – hlavní partner a koordinátor
  • SŠEE Sokolnice, p.o.
  • Maltepe anadolu Lisesi, Istanbul, Turkey
  • 2o GENIKO LYKEIO NEAS IONIAS MAGNISIAS, Volos, Greece

Projekt „Učme se navzájem“ vedený pod číslem 2019-1-SK01-KA229-060637_4 je financovaný ze zdrojů Evropské Unie z programu Erasmus+ a realizovaný v období 1.9.2019 – 31.8.2022.