Informační technologie

Informační technologie

Kód a ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

26-41-L/01 | Mechanik elektrotechnik ŠVP: Informační technologie

Délka studia

4 roky

Ukončení studia

Maturitní zkouška, maturitní vysvědčení

VYHLEDÁVANÝ IT ODBORNÍK S MATURITOU

Proměň se
v IT experta

Tento moderní obor otevírá obrovský prostor pro vlastní seberealizaci v IT technologiích. Na špičkových výpočetních zařízeních naplno pronikneš do profesionální práce IT expertů. Navíc můžeš snadno poté pokračovat v technickém studiu na VŠ.

Proč studovat tento obor

IT technologie
potřebuje každý

Studijní obor pro chlapce i dívky, kteří směřují svůj zájem na teoretické i praktické dovednosti v oboru informační technologie. Studium probíhá v dynamické formě získávání znalostí, které usnadňuje uplatnění absolventů v praxi.

Asset 2 Play Video

“Lorem ipsum dolor sit amet, recrut fera consectetur”

Díky našim regionálním partnerům a vybavením praktických dílen dosahujeme skvělých výsledků při vzdělávání každého studenta. Obor Informační technologie je velmi rozsáhlý a na naší škole jsme připraveni každému poskytnout seberealizaci v daném odvětví tohoto oboru. Studenti se u nás vzdělávají v hardwarové i softwarové problematice na obchodní i montážní úrovni. Vzdělávají se ve stavbě, provozu a diagnostice počítačů, správě operačních systémů, realizaci a správě počítačových sítí a serverů, elektrotechnice, zabezpečovacích systémů, tvorbě www stránek a v neposlední řadě základů algoritmizace a programování, které jsou potřebné při studiu na vysoké škole.

Při práci využívají nejmodernějších technologií, měřících přístrojů a výpočetní techniky.

Uplatnění absolventů

Naši absolventi se při studiu na naší škole díky regionálním partnerů i po studiu dobře uplatní na trhu práce. O absolventy tohoto studijního oboru je dlouhodobě velký zájem na trhu práce. Studenty kontaktují prostřednictvím školy zaměstnavatelé ještě před ukončením studia a nabízejí jim dobře finančně ohodnocená zaměstnání.

  • servisní technik výpočetní techniky,
  • technik slaboproudých zařízení a zabezpečovacích systémů,
  • správce počítačových sítí a serverů, analytik a programátor www stránek,
  • počítačový tester a programátor aplikací,
  • pokračovat na vyšší odbornou nebo vysokou školu technického zaměření.

Váš bonus ke studiu

4 stipendijní programy

Naše škola nabízí dobře propracovaný systém stipendií, která mohou výrazně posílit váš finanční rozpočet. Vše záleží jen na vás. Svými studijními výsledky ovlivňujete výši vypláceného stipendia. Některé druhy stipendií se dají i sčítat!

Jak se přihlásit na tento obor

Zaujal vás tento obor a chcete se přihlásit na naší školu? Podívejte se na podmínky a bližší informace o přijímacím řízení.

volné termíny

Dny otevřených dveří

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.  Et eget ultricies sapien  Sit mattis amet in elementum. Duis laoreet nullam sed enim, diam tortor a.