Technik silnoproudých zařízení

Technik silnoproudých zařízení

Kód a ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

26-41-L/01 | Mechanik – elektrotechnik ŠVP: Technik silnoproudých zařízení

Délka studia

4 roky

Ukončení studia

Maturitní zkouška, maturitní vysvědčení

VZÁCNÁ SPECIALIZACE S MATURITOU

Staň se znalcem silnoproudu

Díky modernímu vybavení a výuce od profesionálů získáš vysoce specializované znalosti a dovednosti. Výhodou tohoto oboru je také široká škála možností, kam se dále ubírat a v čem se specializovat. Spousta studentů navíc dostává nabídky práce už v průběhu studia.

Proč studovat tento obor

Energetika je budoucnost

Studijní obor pro chlapce i dívky, kteří směřují svůj zájem na teoretické i praktické dovednosti v oboru silnoproudé elektrotechniky a energetiky. Studium probíhá v dynamické formě získávání znalostí, které usnadňuje uplatnění absolventů v praxi.

Asset 2 Play Video

“Lorem ipsum dolor sit amet, recrut fera consectetur”

Díky našemu hlavnímu partnerovi společnosti E.ON (EG.D), dalším regionálním partnerům a vybavením praktických dílen dosahujeme skvělých výsledků při vzdělávání každého studenta. V oboru silnoproudé elektrotechniky a energetiky je spousta možností, kterými se mohou studenti ubírat a specializovat.

Naši studenti se mohou zaměřovat na montážní, opravárenské a údržbářské práce na elektrických a elektrotechnických zařízeních a sítích. Zabývají se instalací systémové řídící techniky, učí se zapojení a programování inteligentní elektroinstalace. Konstruování v CAD systému a Solid Works, které jsou potřebné pro naše absolventy při studiu na vysoké škole.

Při práci využívají nejmodernějších technologií, měřících přístrojů a výpočetní techniky.

Výhody studia v tomto oboru: během studia mají studenti možnost se zapojit do stipendijního programu „Montérský dorost„.

Uplatnění absolventů

Naši absolventi se při studiu na naší škole a u partnera společnosti E.ON (EG.D) a regionálních partnerů i po studiu dobře uplatní na trhu práce. O absolventy tohoto studijního oboru je dlouhodobě velký zájem na trhu práce. Studenty kontaktují prostřednictvím školy zaměstnavatelé ještě před ukončením studia a nabízejí jim dobře finančně ohodnocená zaměstnání.

  • technik elektrotechnických zařízení a elektrických sítí, 
  • ve službách zabývající se distribucí energetiky a elektrotechnických zařízení,
  • jako konstruktér v programech CAD a Solid Works, 
  • pokračovat na vyšší odbornou nebo vysokou školu technického zaměření.

Váš bonus ke studiu

4 stipendijní programy

Naše škola nabízí dobře propracovaný systém stipendií, která mohou výrazně posílit váš finanční rozpočet. Vše záleží jen na vás. Svými studijními výsledky ovlivňujete výši vypláceného stipendia. Některé druhy stipendií se dají i sčítat!

Jak se přihlásit na tento obor

Zaujal vás tento obor a chcete se přihlásit na naší školu? Podívejte se na podmínky a bližší informace o přijímacím řízení.

volné termíny

Dny otevřených dveří

Získejte všechny potřebné informace k přijímacím zkouškám na naši školu. Pojďte se společně setkat na dni otevřených dvěří, kde zblízka poznáte naše zázemí, kolegy i studenty.