Autoelektrikář

Autoelektrikář

Kód a ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

26-57-H/01 | Autoelektrikář ŠVP: Autoelektrikář

Délka studia

3 roky

Ukončení studia

Závěrečná zkouška, výuční list

! PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025 NEBUDEME TENTO OBOR OTVÍRAT  !

V TRENDU AUTOMOBILOVÉHO PRŮMYSLU

Studuj
na plný plyn

Ponoř se do elektronického nitra moderních aut a získej dovednosti, které jsou už dnes velmi vyhledávané. Kromě teoretických znalostí si osvojíš i praktickou práci v profesionálních dílnách vybavených všemi potřebnými měřicími, diagnostickými a testovacími zařízeními.

Proč studovat tento obor

Nejen budoucnost
elektromobility

Učební obor pro všechny žáky, kteří se zajímají o automobilový průmysl. Na naší škole klademe důraz na praktickou i teoretickou část oboru. Odborná část probíhá ve vlastních odborných dílnách, laboratořích a na pracovištích našich partnerů značkových autoservisů v celém jihomoravském regionu.

Asset 2 Play Video

“Lorem ipsum dolor sit amet, recrut fera consectetur”

Obor Autoelektrikář připraví vzdělané odborníky, kteří ovládají veškeré opravy, výměny, nastavení a seřízení elektrických zařízení silničních motorových vozidel. Žáci se naučí obsluhovat měřící, diagnostické a testovací zařízení pro kontrolu systémů silničních motorových vozidel, opravovat elektrická a elektronická zařízení, orientovat se a používat elektrotechnickou dokumentaci.

Při práci využívají nejmodernějších technologií, měřících přístrojů a profesionálního autodílenského vybavení.

Uplatnění absolventů

Naši absolventi se při studiu na naší škole díky regionálním partnerů i po studiu dobře uplatní na trhu práce. O absolventy tohoto studijního oboru je dlouhodobě velký zájem na trhu práce. Studenty kontaktují prostřednictvím školy zaměstnavatelé ještě před ukončením studia a nabízejí jim dobře finančně ohodnocená zaměstnání.

  • autoelektrikář nebo přijímací technik,
  • práce v různých opravárenských provozech, autoservisech, ve stanicích technické kontroly,
  • při provádění montáží, demontáží, opravách a údržbě elektrických a elektronických částí silničních motorových vozidel včetně obsluhy diagnostických zařízení.

Váš bonus ke studiu

4 stipendijní programy

Naše škola nabízí dobře propracovaný systém stipendií, která mohou výrazně posílit váš finanční rozpočet. Vše záleží jen na vás. Svými studijními výsledky ovlivňujete výši vypláceného stipendia. Některé druhy stipendií se dají i sčítat!

Jak se přihlásit na tento obor

Zaujal vás tento obor a chcete se přihlásit na naší školu? Podívejte se na podmínky a bližší informace o přijímacím řízení.

volné termíny

Dny otevřených dveří

Získejte všechny potřebné informace k přijímacím zkouškám na naši školu. Pojďte se společně setkat na dni otevřených dvěří, kde zblízka poznáte naše zázemí, kolegy i studenty.