Elektrotechnik

Elektrotechnik

Kód a ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

26-52-H/01 | Elektromechanik pro zařízení a přístroje ŠVP: Elektrotechnik

Délka studia

3 roky

Ukončení studia

Závěrečná zkouška, výuční list

EXPERT S ŠIROKÝMI MOŽNOSTMI

Otevři si pestrou budoucnost

Studium tohoto oboru tě vybaví mnoha dovednostmi v oblasti slaboproudé i silnoproudé elektrotechniky. V moderních dílnách a laboratořích získáš jedinečné znalosti, které ti otevřou cestu ke spoustě oborům. Navíc budeš mít vždy jedinečné postavení na trhu práce.

Proč studovat tento obor

Stabilní
pracovní příležitosti

Učební obor pro žáky, kteří se zajímají o obor elektromechanik v oblasti slaboproudé i silnoproudé elektrotechniky. Studium probíhá v dynamické formě získávání znalostí, které usnadňuje uplatnění absolventů v praxi. 

Asset 2 Play Video

“Lorem ipsum dolor sit amet, recrut fera consectetur”

Při přípravě na profesi se žáci v naší škole i u našich partnerů učí provádět diagnostické, montážní, opravárenské a údržbářské práce na elektrických a elektronických zařízeních a přístrojích. 

Navrhují a realizují elektrické obvody. Zapojují, diagnostikují, opravují a uvádějí do provozu elektrické a elektronické části zařízení a přístrojů, které umožňují ovládání, řízení a činnost výkonových mechanismů a automatů. Provádí elektrotechnická měření a vyhodnocují naměřené výsledky pro kontrolu a diagnostiku zařízení a odstranění závad. Servisují elektormotry a transformátory. Zapojují kamerové systémy a zabezpečovací zařízení. Pracují s technickou dokumentací, která je potřebná i pro další vzdělávání.

Při práci využívají nejmodernějších technologií, měřících přístrojů a profesionálního vybavení.

Uplatnění absolventů

Naši absolventi se při studiu na naší škole díky regionálním partnerů i po studiu dobře uplatní na trhu práce. O absolventy tohoto studijního oboru je dlouhodobě velký zájem na trhu práce. Studenty kontaktují prostřednictvím školy zaměstnavatelé ještě před ukončením studia a nabízejí jim dobře finančně ohodnocená zaměstnání.

  • servisní a montážní technik,
  • kontroloři a provozní technici v oboorech průmyslové automatizace,
  • uplatní se i v obchodě a službách zabývajích se distribucí a prodejem, elektrotechnických a elektronických zařízení,
  • absolventi mohou samostatně podnikat v daném oboru,
  • pokračovat v maturitním studiu na naší škole, které ukončí maturitní zkouškou.

Váš bonus ke studiu

4 stipendijní programy

Naše škola nabízí dobře propracovaný systém stipendií, která mohou výrazně posílit váš finanční rozpočet. Vše záleží jen na vás. Svými studijními výsledky ovlivňujete výši vypláceného stipendia. Některé druhy stipendií se dají i sčítat!

Jak se přihlásit na tento obor

Zaujal vás tento obor a chcete se přihlásit na naší školu? Podívejte se na podmínky a bližší informace o přijímacím řízení.

volné termíny

Dny otevřených dveří

Získejte všechny potřebné informace k přijímacím zkouškám na naši školu. Pojďte se společně setkat na dni otevřených dvěří, kde zblízka poznáte naše zázemí, kolegy i studenty.