Elektrikář – silnoproud

Elektrikář - silnoproud

Kód a ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

26-51-H/02 | Elektrikář silnoproud ŠVP: Elektrikář - silnoproud

Délka studia

3 roky

Ukončení studia

Závěrečná zkouška, výuční list

SPECIALISTA V UNIKÁTNÍCH OBORECH

Vystuduj si vzácné postavení

Ve špičkově vybavených dílnách a laboratořích si už při studiu osvojíš spoustu jedinečných dovedností, které využiješ ihned po škole. Studium oboru energetiky a silnoproudé elektrotechniky tě zařadí mezi vyhledávané odborníky, kteří nemají nouzi o pracovní nabídky.

Proč studovat tento obor

Stabilní
pracovní příležitosti

Učební obor pro všechny žáky, kteří ocení prosperitu práce v oboru energetiky a silnoproudé elektrotechniky. O absolventy tohoto oboru je na trhu práce dlouhodobě velký zájem. Studium probíhá v dynamické formě získávání znalostí, které usnadňuje uplatnění absolventů v praxi. 

Asset 2 Play Video

“Lorem ipsum dolor sit amet, recrut fera consectetur”

Díky Jihomoravskému kraji, který vyhlásil „program finanční podpory studentů“ , našemu partnerovi společnosti E.ON (EG.D) a moderně vybaveným školním dílnám můžeme každému žákovi nabídnout celou řadu možností, jak se kvalitně připravit na budoucí profesi s praxí v oboru. 

Naši žáci se učí provádět diagnostické, montážní, opravárenské a údržbářské práce na elektrických a elektrotechnických zařízeních a přístrojích. Zabývají se montáží různých druhů elektrických instalací, montáží a redukcí distribuční sítě, připojováním odběratelů. Zapojují elektrické obvody pro elektronickou zabezpečovací signalizaci, protipožární zabezpečovací zařízení a kamerové systémy. Pracují s technickou dokumentací, která je potřebná i pro další vzdělávání.

Při práci využívají nejmodernějších technologií, měřících přístrojů a profesionálního vybavení.

Uplatnění absolventů

Naši absolventi se při studiu na naší škole díky regionálním partnerů i po studiu dobře uplatní na trhu práce. O absolventy tohoto studijního oboru je dlouhodobě velký zájem na trhu práce. Studenty kontaktují prostřednictvím školy zaměstnavatelé ještě před ukončením studia a nabízejí jim dobře finančně ohodnocená zaměstnání.

  • provozní elektrikář,
  • montér rozvodných sítí,
  • elektromechanik a elektromontér,
  • absolventi mohou samostatně podnikat v daném oboru,
  • pokračovat v maturitním studiu na naší škole, které ukončí maturitní zkouškou.

Váš bonus ke studiu

4 stipendijní programy

Naše škola nabízí dobře propracovaný systém stipendií, která mohou výrazně posílit váš finanční rozpočet. Vše záleží jen na vás. Svými studijními výsledky ovlivňujete výši vypláceného stipendia. Některé druhy stipendií se dají i sčítat!

Jak se přihlásit na tento obor

Zaujal vás tento obor a chcete se přihlásit na naší školu? Podívejte se na podmínky a bližší informace o přijímacím řízení.

volné termíny

Dny otevřených dveří

Získejte všechny potřebné informace k přijímacím zkouškám na naši školu. Pojďte se společně setkat na dni otevřených dvěří, kde zblízka poznáte naše zázemí, kolegy i studenty.