Učebnice a odborné publikace

Učebnice a odborné publikace

SŠEE Sokolnice vydává vlastní publikace

Jen těžko si lze představit dosažení zásadního pokroku poznání a zároveň efektivní rozšíření důležitých myšlenek a výsledků práce bez náležitých studijních opor.

Tvorba vlastních odborných publikací v dnešním moderními technologiemi přesyceném světě patří k důležitým součástem práce pedagogických pracovníků naší školy. I přes masivní rozšíření internetu a „elektronizaci“ naprosté většiny poznatků se potýkáme s nedostatkem aktuálních a věcných studijních materiálů. Proto si je z velké části tvoříme sami a to nám umožňuje získávat inspiraci pro další vlastní zdokonalení. Můžeme tak kriticky pohlížet na vlastní myšlenky a dále se tak odborně vzdělávat daleko za hranicemi vlastního pracoviště nebo instituce.

Práce pod napětím

Ojedinělá interaktivní příručka vytvořená speciálně pro montéry a techniky energetických společností. Uceleným způsobem obsahuje aktuální potřebné informace, zásady a postupy pro tuto velmi úzce specializovanou energetickou „disciplínu“. Publikace je samostatně neprodejná a je poskytována jen pro námi pořádané odborné kurzy.

Izolované venkovní vedení

Vzhledem k tomu, že jsme v České republice jediná vzdělávací instituce, která se věnuje problematice výstavby izolovaných distribučních sítí a neexistuje žádný ucelený studijní materiál, tak jsme ho jednoduše vytvořili. Publikace je samostatně neprodejná a je poskytována jen pro námi pořádané odborné kurzy.