Izolované venkovní vedení

Izolované venkovní vedení

Kurzy IVV

Z několika prověřených systémů izolovaného venkovního vedení byl vybrán jako nejvhodnější pro ČR tzv. „samonosný systém“ (vodiče 1-AES, NFA2X), který konstrukčně pochází ze skandinávských zemí. 

Tento systém izolovaného venkovního vedení nízkého napětí (IVV NN) se dnes s úspěchem používá hlavně při rekonstrukcích stávajících sítí NN. Za dobu používání systému v České republice byla vytvořena pravidla používání, projektování a montážních úkonů. Současně se zaváděním izolovaných sítí NN se začaly používat izolované systémy také pro vysoké napětí (IVV VN). Jedná se hlavně o venkovní vedení s jednoduchými izolovanými vodiči (JIV, PAS systém) a slaněné závěsné kabely VN (SAXKA, DISTRI, AXEKVCEz, AXCES).

Informace o typech kurzů

Značka
Typ kurzu
Počet účastníků
Délka kurzu
IVV 101
Základní kurz IVV NN a VN pro montéry
10 – 15
2 dny
IVV 201
Opakovací kurz IVV NN a VN pro montéry
10 – 15
1 den
IVV 301
Kurz IVV pro techniky a projektanty
10 – 15
1 den

Kdy kurz začíná

Kurzy IVV probíhají celoročně. Termíny se vyhlašují podle aktuální poptávky v nejbližší možné době. Kvůli ekonomické udržitelnosti se musí naplnit stanovený minimální počet účastníků v kurzu. Přihlášené uchazeče pozveme na dohodnutý termín v řádném předstihu.

Jak se mám přihlásit

Pokud máte o kurz zájem, stačí udělat tyto 3 jednoduché kroky:

  1. Kontaktujte paní Hanu Golisovou golisova@ssee-sokolnice.cz  nebo zavolejte 544 224 634 – klapka 108 a uveďte, o jaký typ kurzu máte zájem a kolik osob chcete vyškolit. Poté na vámi uvedený email či kontakt pošleme závaznou přihlášku spolu s čestným prohlášením o kvalifikaci k vyplnění a detailní informace (délka trvání, co sebou, cena kurzu apod.).
  2. Přihlášku pečlivě vyplnit a podepsat čestné prohlášení o kvalifikaci z vyhlášky č. 50/1978 Sb.
  3. Poslat vyplněnou přihlášku a čestné prohlášení o kvalifikaci z vyhlášky č. 50/1978 Sb. paní Golisové.

Pro účastníky kurzů zajistíme

  • Ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelového typu s vlastním sociálním zařízením, s televizorem a připojením na internet. Více zde.
  • Celodenní stravování. Více zde.
  • Sportovní vyžití (multifunkční hřiště s umělým osvětlením, možnost zapůjčení kopacího míče nebo tenisových raket u lektorů školicího střediska).

Kontaktní informace

Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice, příspěvková organizace
Učiliště 496
664 52 Sokolnice

Tel: 544 224 634

Hana Golisová  golisova@ssee-sokolnice.cz
Mgr. Marek Jelínek   jelinek@ssee-sokolnice.cz

Nejste si jisti, potřebujete s technilogií IVV poradit?

Kontaktujte pana Marka Jelínka jelinek@ssee-sokolnice.cz nebo zavolejte 544 224 634 – klapka 115 a určitě najdeme správné řešení.