Název projektu

Za praxí po evropě

Kód projektu

2019-1-CZ01-KA102-060646

Podporuje

Erasmus+_Logo
erasm-3

Pro roky 2019 – 2022 jsme získali finanční podporu pro zahraniční stáže žáků a pedagogů. Díky Erasmus+ projektu „Za praxí po Evropě“ tak vyjede nejméně 30 žáků a 10 pedagogů na odbornou stáž k zahraničním partnerům v Německu, Rakousku, Španělsku a na Slovensku.

Naši partneři jsou všichni již stálice. Díky tomu dokážeme budoucí stážisty dobře připravit a zařídit vše potřebné. Pokračujeme tedy v úspěšné a velmi cenné spolupráci s německou odbornou školou HEMS z Darmstadtu i s našimi slovenskými přáteli ze Stredné odborné školy v Handlové.

V minulých dvou letech již čtveřice žáků a pedagogů otestovaly partnerskou organizaci Incoma a zažily odborné pobyty  v prosluněné španělské Seville. 

Dva vybraní učitelé navíc vyjedou na týden k Bodamskému jezeru k našemu rakouskému partnerovi v Bregenzu.

Odborná stáž v zahraničí je neocenitelná zkušenost a neopakovatelný životní zážitek. Vedle toho, že mimořádně vylepšíte své dovednosti a stanete se zajímavější pro budoucí zaměstnavatele, získáte nové zahraniční přátele, kteří vám mohou vydržet celý život. Zlepšíte si angličtinu a zvýšíte sebevědomí a sebejistotu, že se o sebe zvládnete postarat v cizím prostředí. Proto tuto příležitost rozhodně nepropásněte a přihlaste se včas.

Žákovské stáže trvají tři týdnyučitelské týden. Vyjíždí se vždy ve skupinkách, takže se rozhodně nebojte, že byste byli úplně sami.

Našimi partnery jsou:
  • Heinrich-Emanuel-Merck-Schule (HEMS) Darmstadt, Německo
  • International Consulting and Mobility Agency (INCOMA) Sevilla, Španělsko
  • Stredná odborná škola, Lipová 8, Handlová, Slovensko
  • Landesberufsschule Bregenz 2 (LSB Bregenz 2), Rakousko

Projekt „Za praxí po Evropě“ vedený pod číslem 2019-1-CZ01-KA102-060646 je financovaný ze zdrojů Evropské Unie z programu Erasmus+ a realizovaný v období 1.9.2019 – 31.8.2022.