Název projektu

Za praxí po Evropě II

Kód projektu

2022-1-CZ01-KA122-VET-000074080

Podporuje

Erasmus+_Logo
evropa politicka mapa

Pro roky 2022 – 2024 jsme získali finanční podporu pro zahraniční stáže žáků a pedagogů. Díky Erasmus+ projektu „Za praxí po Evropě II“ tak vyjede nejméně 25 žáků a 10 pedagogů na odbornou stáž k zahraničním partnerům v Německu, Španělsku, na Slovensku a nově do Portugalska.

Naši partneři kromě Portugalska jsou všichni již stálice. Díky tomu dokážeme budoucí stážisty dobře připravit a zařídit vše potřebné. Pokračujeme tedy v úspěšné a velmi cenné spolupráci s německou odbornou školou HEMS z Darmstadtu i s našimi slovenskými přáteli ze Stredné odborné školy v Handlové.

Loni před koncem roku vycestovali 4 žáci naší školy do prosluněné Sevilly za partnerskou organizací Incoma, která se o žáky dobře postarala. 

Odborná stáž v zahraničí je neocenitelná zkušenost a neopakovatelný životní zážitek. Vedle toho, že mimořádně vylepšíte své dovednosti a stanete se zajímavější pro budoucí zaměstnavatele, získáte nové zahraniční přátele, kteří vám mohou vydržet celý život. Zlepšíte si angličtinu a zvýšíte sebevědomí a sebejistotu, že se o sebe zvládnete postarat v cizím prostředí. Proto tuto příležitost rozhodně nepropásněte a přihlaste se včas.

Žákovské stáže trvají tři týdnyučitelské týden. Vyjíždí se vždy ve skupinkách, takže se rozhodně nebojte, že byste byli úplně sami.

Našimi partnery jsou:
  • Heinrich-Emanuel-Merck-Schule (HEMS) Darmstadt, Německo
  • International Consulting and Mobility Agency (INCOMA) Sevilla, Španělsko
  • Stredná odborná škola, Lipová 8, Handlová, Slovensko
  • Aplicaproposta LDA – Braga mob,  Braga, Portugalsko

Projekt „Za praxí po Evropě II“ vedený pod číslem 2022-1-CZ01-KA122-VET-000074080 je financovaný ze zdrojů Evropské Unie z programu Erasmus+ a realizovaný v období 1.10.2022 – 31.3.2024.