O škole

O škole

Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice, příspěvková organizace je jednou  z tradičních elektrotechnických škol, kde se vzdělávají  opravdoví elektrotechnici a energetici. Škola má nejen bohatou minulost a tradici, ze které stále vychází, ale i dostatek nových impulzů. Veliký zájem o absolventy školy potvrzuje potřebu dalšího rozvoje výuky těchto oborů právě i v modifikaci pro energetiku.

Mnozí znáte sokolnickou rozvodnu. Vpravo vedle ní se přímo ve stylovém prostředí usídlila před víc než padesáti lety škola, která úspěšně odolává konkurenci velikých škol.  Elektrotechnika a energetika se tu vyučuje dynamicky a v plné šíři. Na první pohled je znát, že, že vybavení učeben je nadstandartní i díky existenci centra celoživotního učení a cvičného výukového polygonu, který je ojedinělý v celé střední Evropě, a že na dostatečném zabezpečení potřebných pomůcek a přístrojů pracují velcí nadšenci a odborníci. Panuje zde rodinná atmosféra a škola má skvělý zvuk i u potenciálních zaměstnavatelů absolventů. 

Součástí školy je i domov mládeže, školní jídelna s celodenním provozem, venkovní sportoviště a posilovna v areálu školy v Sokolnicích a odloučené pracoviště školy v centru Brna na ulici Vídeňská.

Unikátní Energy centrum slouží ke vzdělávání v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Laboratoř je vybavena modely technologií OZE  (fotovoltaika, solární termické systémy, větrná elektrárna, vodní elektrárna, vytápění biomasou, tepelná čerpadla, vodíková technologie, rekuperace) umožňující stimulovat skutečné podmínky, provádět měření a vyhodnocení. V centru jsou umístěny i reálné instalace technologií OZE, které slouží nejen k výuce, ale i k zásobování centra a sousedních objektů elektrickou a tepelnou energií.

Škola je aktivní i v práci na mezinárodním poli. Díky spolupráci s partnerskými školami a v práci v projektech EU mohou žáci školy pravidelně vyjíždět na výměnné stáže do Německa, Rakouska, Srbska, Španělska a na Slovensko.