Název události

Žáci z Německa v SŠEE Sokolnice v rámci programu Erasmus+

17.10.2022
Gruppenbild

V říjnu 2022 jsme na naší škole přivítali 15 sympatických žáků z naší partnerské školy HEMS v Darmstadtu, SRN. V rámci programu strávili žáci tři dny v Praze, která je okouzlila. Poté se přesunuli do slunných Sokolnic, kde jsme jim naplánovali a připravili praxe v dílnách s učiteli odborného výcviku. Zajímavým bonusem mezi praxemi bylo mezinárodní fotbalové utkání s našimi žáky, které skončilo vítězstvím Německa. Ze sportovních aktivit stojí ještě za zmínku bowling v Olympia centru. Během pobytu žáci navštívili Technické muzeum, Mohylu Míru, brněnské podzemí spojené s prohlídkou historického města, zpestřené výkladem našeho mladého učitele. Tradičně navštívili propast Macochu a projeli se na lodičkách v Punkevních jeskyních. Na závěr zpracovali prezentace o pobytu v ČR, které představili svým hostitelům a vydali se domů.