Název události

Žáci SŠEE v německém Darmstadtu

05.10.2023
PHOTO 2023 10 03 09 20 22

V neděli odjelo 7 vybraných žáků spolu s paní učitelkou Nezvalovou na 3 týdenní Erasmus do německého Darmstadtu. Cesta proběhla bez potíží.
Po příjezdu proběhlo přivítaní v partnerské škole HEMS. Následně probíhala přednáška na téma Školský systém v Německu a duální vzdělávání. Následovala prohlídka školy a dílen a byl upřesněn program pro naše žáky.
Žáci budou mít v HEMS výuku – laboratoře a 3D tisk. Ve volném čase navštíví a vyzkouší lezeckou stěnu a budou se účastnit připraveného sportovního programu. Dále proběhla návštěva Filmmusea, prohlídku muzea žáci zakončili v jednom z tradičních apfelhausů, kde si každý dal německý Schnitzel.  Žáci se byli také podívat na letišti ve Frankfurtu,  tady si vyzkoušeli VR a viděli vzlétání a přistávání letadel, vše jim bylo následně odborně vysvětleno.