Název události

Žáci z německého Darmstadtu na SŠEE.

29.05.2023
20230511 111539

Dne 9.5. naši školu navštívilo 13 žáků s učitelem z partnerské škola HEMS z německého Darmstadtu. Žáci se na naší škole účastnili praxí a to konkrétně kabelové technologie a obnovitelné zdroje. Mimo školu jsme pro naše partnery připravili 3 exkurze, první byla v DPMB, druhá byla naplánována Správou železnic a žákům se velmi líbila. Poslední exkurzí byl výlet na Dlouhé Stráně.

V rámci volného času navštívili žáci Brněnskou přehradu, kde se dokonce i koupali. Dále jim ze strany našich pedagogů byla zajištěna prohlídka města Brna a projížďka lodičkami Punkevní jeskyní.

Domov mládeže si pro naše hosty připravil keramickou dílnu a grilování.

Při závěrečných prezentacích byl pobyt německými žáky hodnocen velmi kladně.Poslední dva dny je čekala návštěva Prahy, kde měli také velmi bohatý program a 27.5. se všichni vrátili v pořádku domů.Věříme, že naše spolupráce bude pokračovat a navzájem se žáci obohatí o nové zkušenosti a přátelé.