Týden na Slovensku nabídne žákům „tvořivé hry se zelenou energií“

Týden na Slovensku nabídne žákům „tvořivé hry se zelenou energií“


S novým školním rokem odstartovaly na škole i nové projekty. Již příští pondělí vyrazí šestice studentů s doprovodem na Slovensko do Handlové, kde prožije hravý týden plný inteligentní a naučné zábavy s environmentální a energetickou tematikou v mezinárodní společnosti.

Nový projekt s názvem „Čistá energie – Zelené řešení pro Evropu“ navazuje na mimořádně úspěšnou spolupráci z předchozích dvou let se slovenským koordinátorem z Handlové a dalšími partnery z Turecka a Bulharska v projektu „Bezpečná energie – Energie pro budoucnost“. Do aktuálního partnerství byly přizvány školy z Estonska, Řecka a Slovinska.

O tom, že učení nemusí být mučení, přesvědčí žáky partneři z tureckého Istanbulu, kteří interaktivní program setkání s podtitulem „Tvořivé hry se zelenou energií“ ve spolupráci s koordinátorem ze Slovenska připravili. Na žáky čekají mimo jiné workshopy zaměřené na tvorbu výukové digitální hry a řešení inteligentních budov se stavebnicí Arduino. V rámci setkání proběhnou také „Dny čisté energie“ a všichni účastníci společně vytvoří a nazpívají projektový „song“. Díky kombinaci partnerů ze sedmi různých zemí vzniknou kulturně pestré pracovní skupinky a žáci si tak kromě vědomostí budou moci odnést i cenné zahraniční kontakty a nová přátelství.

Setkání v Handlové je první ze tří krátkodobých výměn žáků a nadnárodních setkání, které se v dvouletém projektu uskuteční. Již na jaře příštího roku bude šest mezinárodních týmů hostit naše škola.

Koordinátorskou školou projektu je Stredná odborná škola, Lipová 8, Handlová, Slovensko.

Dalšími partnery jsou:

  • SŠEE Sokolnice, příspěvková organizace
  • Model High School of Mathematics Academician Kiril Popov, Plovdiv, Bulgaria
  • Maltepe anadolu Lisesi, Istanbul, Turkey
  • Tallinna Polütehnikum, Tallin, Estonia
  • 2o GENIKO LYKEIO NEAS IONIAS MAGNISIAS, Volos, Greece
  • Solski center Nova Gorica, Nova Gorica, Slovenia

Projekt „Čistá energie – Zelené řešení pro Evropu“ (Pure Energy – Green solution for Europe) vedený pod číslem 2016-1-SK01-KA219-022507_4 je financován ze zdrojů Evropské Unie z programu Erasmus+.

Týden na Slovensku nabídne žákům „tvořivé hry se zelenou energií“