Na stáži v SŠEE Sokolnice

Na stáži v SŠEE Sokolnice


Projekt, podaný  školou HEMS Darmstadt,  Německo, v rámci programu Erasmus+ umožnil devíti žákům naší partnerské školy absolvovat v naší škole třítýdenní stáž, během které si doplnili a prohloubili znalosti.

Absolvovali kurz kabelových technologií, základy programování v odborném programu Arduino a kurz robotiky. Pod vedením našich pedagogů a ve spolupráci s našimi žáky si osvojili nové dovednosti a znalosti, které budou potřebovat při výkonu povolání. Obsah stáže byl sestaven tak, aby si rozšířili svoje vzdělání o ty celky, které naše škola nabízí ve větším rozsahu než jejich domovská škola v Německu.

Součástí programu byly také odborné exkurze, například v ČD Brno, což přivítali zejména žáci, kteří se v duálním systému připravují pro německou firmu Deutsche Bahn. Sousední rozvodna E.onu byla určitě zajímavá především pro žáky obdobné firmy HEMS a tak bychom mohli pokračovat.

Ve volném čase měli možnost navštívit Moravský kras, strávit víkend v hostitelských rodinách našich žáků, objevovat Brno historické i současné, zúčastnit se sportovních a kulturních aktivit.

Závěr stáže strávili žáci v našem hlavním městě Praha, které navštíví všichni poprvé. 

Na stáži v SŠEE Sokolnice Na stáži v SŠEE Sokolnice Na stáži v SŠEE Sokolnice Na stáži v SŠEE Sokolnice Na stáži v SŠEE Sokolnice