Exkurze do Škody Mladá Boleslav

Exkurze do Škody Mladá Boleslav


Exkurze do Mladé Boleslavi

                V pátek 5. dubna 2019 se vypravili žáci v prvním ročníku učebního oboru autoelektrikář, posilněni žáky ze třídy informatiků, na exkurzi do Škody Mladá Boleslav.  Účelem exkurze bylo seznámit se s výrobou osobních automobilů a návštěva továrního muzea.

                V provozu, který žáci navštívili, viděli, jak se razí některé části vozů. Také si prohlédli část výrobní linky, kde se skládaly palubní desky.

                Největší dojem na žáky podle jejich slov udělal fakt, že každou minutu sjede z výrobního pásu jeden kompletně složený vůz, a koordinace, že to vše vychází a výrobní operace na sebe přesně navazují.

                Poté navštívili muzeum ve Škoda Akademii, což je škola, která patří Střednímu odbornému učilišti strojírenskému.  Zatímco ve výrobě se nesmělo fotografovat, v muzeu už žáci i pedagogové pilně fotily nejrůznější typy a prototopy aut, která kdy sjela z výrobního pásu.  Nejvíce se jim líbily prototypy aut, poskládané z vadných výlisků, které žáci sami postavili. Vzhledově se jim zamlouvaly víc než sériově vyráběná auta, škoda prý jen, že nejsou schopná provozu.

                Můžeme konstatovat, že exkurze splnila svůj účel a vhodně doplnila výuku v učebním oboru autoelektrikář. Z množství fotografií pro Vás vybíráme několik nejzajímavějších.

 

Exkurze do Škody Mladá Boleslav Exkurze do Škody Mladá Boleslav Exkurze do Škody Mladá Boleslav Exkurze do Škody Mladá Boleslav Exkurze do Škody Mladá Boleslav