Jihomoravská hvězda 2018

Jihomoravská hvězda 2018


V rámci Festivalu vzdělávání, konaného ve dnech 22: - 24. listopadu 2018 na výstavišti v Brně, převzal ředitel školy pan Ing. Životský Jihomoravskou hvězdu!

 

                Jihomoravská hvězda je soutěž o nejlepší technickou učební pomůcku. Cenu uděluje Jihomoravský kraj a Krajská hospodářská komora jižní Moravy.

 

                Naše škola v soutěži zvítězila a stala se majitelem Jihomoravské hvězdy (viz foto) díky učební pomůcce s názvem „Zelená města“.  Pomůcka vznikla v rámci projektu Čistá energie – Zelené řešení pro Evropu s číslem 2016-1-SK01-KA219-022507_1, v programu Erasmus+. Projekt se realizoval v období 1. 10. 2016 – 31. 8. 2018.  Koordinátorem projektu byla SOŠ Handlová na Slovensku a projektu se zúčastnili partneři ze sedmi zemí. Projekt byl zaměřen na obnovitelné zdroje (čisté zdroje), šetření  energií, cílem projektu bylo posílit ekologické chování žáků ve vztahu k energetickým zdrojům.

 

„Zelená města“ je hra, která vznikla jako jedna z aktivit projektu. Každá zúčastněná škola měla vytvořit čtyři hravé učební pomůcky související s tématikou „čisté energie“ (energie z „čistých zdrojů“. Je to desková hra na bázi hry Monopoly. Úkolem hráčů je dodávat do města energii z obnovitelných zdrojů (slunce, voda, vítr, biomasa, geotermální energie) a plně tak nahradit energii z neobnovitelných zdrojů. Dále se musí ve městě vybudovat recyklační skládka a čistička odpadních vod.

 

Jak právě čtete, hra zaujala nejen žáky a účastníky projektu, ale i odbornou hodnotící komisi natolik, že ji vyhodnotili jako vítěznou v kategorii Technických učebních pomůcek pro základní vzdělávání – II. stupeň. Za vítězství děkujeme jejímu „duchovnímu otci“ a autorovi panu Mgr. Aleši Poláčkovi a blahopřejeme všem, kteří se na vzniku učební pomůcky podíleli.

 

Pro ty, kteří se o projektu  chtějí dozvědět více, přidáváme informaci, kde se s ním  mohou seznámit podrobněji -  https://www.ssee-sokolnice.cz/cz/detail-projektu/66.