Jak se dostat do senátu? Nebo raději do poslanecké sněmovny?

Jak se dostat do senátu? Nebo raději do poslanecké sněmovny?


Musí se to umět. I když , jak se říká, začátky jsou těžké. Ale jde to.

V pondělí  6.11. celá naše třída 2. E zamířila do do Prahy. Začátek cesty nebyl lehký, protože odjez z Brna byl už v 5:38 a nikomu se nechtělo vstávat. Naštěstí cesta vlakem byla příjemná a dalo se dospat. Do Prahy jsme přijeli kolem osmé hodiny a hned nám začal program. Nejdříve jsme navštívili Poslaneckou sněmovnu. Ta se v Praze nachází na Malé Straně. Dozvěděli jsme se zde mnoho užitečných informací a zajímavostí o politice. Poté následovala prohlídka Senátu nacházejícího se ve Valdštejnském areálu. Palác byl překrásný a prohlídka zábavná i poučná. Potom jsme si prohlédli Pražský hrad a Václavské náměstí. Protože zbývalo ještě pár hodin do odjezdu, celký Václavák jsme důkladně prošmejdili. Pak  jsme ještě koukli na Karlův most a metrem hurá na hlavní vlakové nádraží, odkud nám vyjížděl náš zpáteční vlak. Cestou zpět byla většina lidí tak unavená, že buď spali nebo jen seděli a koukali.

Závěrem bych rád řekl, že výlet byl velmi pěkný a až na ne zcela dobré počasí proběhl se nám vše líbilo. Mnohé jsme se dozvěděli a navštívili nádherná místa v Praze. Děkujeme i kantorům za příjemný doprovod.

Autor článku: Jakub Koláček, 2.E