Naši házenkáři bojovali o postup do republikového finále

Naši házenkáři bojovali o postup do republikového finále


a jak to nakonec dopadlo? Sportovcům se u nás v posledních letech velmi daří.Všichni milovníci sportu v naší škole sledují s úžasem postup našeho školního družstva házenkářů.

Nahoře zleva: Martin Peprna, Ondřej Hess, Daniel Štencl, Tomáš Dostál, Jiří Vymazal

Dole zleva: Marek Novotný, Simon Twerd, Jan Pleskač, Vojtěch Bělík, Lukáš Knos

 

Na začátku listopadu se naši studenti v Ivančicích zúčastnili okresního kola v házené chlapců (ročník narození 2000 a mladší). V tomto kole jsme se utkali o postup se SOŠ a SOU Kuřim. Utkání se hrálo na 2x20 minut hrubého času a po poměrně vyrovnaném prvním poločase jsme zvítězili 21:14 a tento výsledek nám zajistil postup do krajského kola. V rámci přípravy byl do Ivančic přizván ještě vítěz ze sousedního okresu SŠDOS Moravský Krumlov. V tomto utkání jsme rovněž zvítězili v poměru 25:22.

O týden později bylo v Ivančicích na programu krajské kolo, kterého se zúčastnily školy SŠDOS Moravský Krumlov a SPŠ a VOŠ Brno, Sokolská, která zvítězila v rámci Brna-města. Na tomto turnaji se už hrálo o postup do kvalifikace na republikové finále, která se hrála v Dolní Cerekvi. V prvním utkání jsme si celkem snadno poradili s SŠDOS Moravský Krumlov. Bohužel hned v dalším utkání proti SPŠ a VOŠ Brno, Sokolská jsme nezachytili úvod utkání a soupeř nám rychle bodově utekl. Konečné skóre se zastavilo až na konečných 30:17. Bohužel v tomto utkání se projevil fakt, že náš tým měl ve svých řadách pouze pět aktivně hrajících házenkářů, kdežto Sokolská měla daleko širší tým, který byl složen pouze z házenkářů. V konečném pořadí krajského finále v házené chlapců jsme tak obsadili pěkné 2. místo a jsme velmi rádi, že se nám podařilo zopakovat loňský výsledek.    

Týmový a kouč:Mgr. Tomáš Vaněk

Děkujeme, byli jste perfektní!!!