Jak nás najdete?

Škola se nachází v dosahu integrované dopravy 10 km od centra Brna (asi 15 minut jízdy hromadnou dopravou) v klidové části katastru obce Sokolnice při stání silnici směrem na Hodonín. Odborná pracoviště školy jsou v Sokolnicích, ale i na odloučeném pracovoště školy v Brně na ulici Vídeňská 99.

Linkovými autobusy z ÚAN Zvonařka trvá cesta 15 minut, zastávka (Sokolnice - rozvodna) je přímo před areálem školy. Informace o autobusovém či vlakovém spojení najdete nawww.jizdnirady.cz.
K dopravě lze využít též autobusů integrovaného dopravního systému, které vyjíždějí ze zastávky v  centru Brna ze stanoviště Brno, Úzká (od OD Tesco), zastavují i u UAN Zvonařka. Cestovat můžete autobusem č. 40. POZOR! Při nástupu do autobusu č. 40 kontrolujte cílovou stanici - musí být uvedeno Újezd u Brna, obecní úřad. Některé spoje této linky jsou zcela nepochopitelně zavedeny do zastávky Tuřany, Tovární a dál už nejedou.

Více informací a jízdní řády ke stažení na www.idosjmk.cz nebo na www.jizdnirady.cz. Zde najdete i další kombinace možného dopravního spojení - vlak + autobus. Vlakem lze přicestovat do stanice Sokolnice a odtud popojet dvě zastávky  integrovanou dopravou až ke škole. Ze směru od Hodonína je doprava zcela bezproblémová a komfortní.

Další informace pro cestování autem získáte na www.mapy.cz.

Jak cestovat do školy? A jak vyřídit průkazky?

Autem, autobusy, vlakem, integrovanou dopravou. Jak a kde vyřídit průkazku na studentské slevy. Na co si dát pozor při cestování.......:-)

Škola (hlavní sídlo školy) v Sokolnicích  leží v těsné blízkosti města Brna při státní silnici směrem na Hodonín v klidové části katastrálního území obce Sokolnice.  Z Brna linkovými autobusy z ústředního autobusového nádraží na Zvonařce trvá cesta 15 - 20 minut. (autobusem č. 109 ze stanoviště 1 nebo 2). Autobusová zastávka Sokolnice - rozvodna je umístěna přímo před areálem školy. 
Ze směru od Hodonína zastavují autobusy rovněž před areálem školy. Lze cestovat i vlakem ze směru Vyškov - Brno, výstupní stanice Sokolnice. Informace o dopravním spojení a jízdní řády hledejte na www.jizdnirady.cz, kde si každý má možnost vyhledat svoje nejoptimálnější spojení pomocí vyhledávače.

Pro žáky, kteří přijíždí do školy vlastními auty je před školou dostatečně rozsáhlé parkoviště.

Cestovat můžete i autobusy integrovaného dopravního systému JMK (linky s čísly 40 a 73) . Aktuální jízdní řády IDS a podrobnější informace naleznete na webových stránkách společnosti Kordis nawww.kordis.cz, jízdní řády ke stažení na www.idsjmk.cz. K vyřízení předplatních jízdenek IDS (zahrnuje vlakovou, autobusovou i tramvajovou a trolejbusovou dopravu IDS) je třeba potvrzení školy o studiu a průkazková fotografie. K vyřízení průkazky na autobusovou nebo vlakovou dopravu mimo IDS je třeba si zakoupit kartičku (na ÚAN Zvonařka, na všech vlakových nádražích a na všech větších autobusových stanicích), vyplněnou kartičku s nalepenou průkazkovou fotografií potvrdí škola a pak už si slevovou průkazku vyřídíte na průkazkové přepážce na ÚAN Zvonařka Brno, případně v místech k vyřizování průkazek u jiných autodopravců (i na některých železničních nádražích). Bližší informace v případě potřeby získáte telefonicky na tel. 543212651 - místenková pokladna ÚAN Zvonařka, Brno. Jízdenky potřebné k cestování v rámci IDS můžete zakoupit i ve školní kantýně. Více podrobností o vyřizování průkazek na slevy jízdného najdete na http://www.idsjmk.cz/cenik/zakovske.pdf.

Při cestě autem ze vzdálenějších oblastí cestujte vždy směrem na Brno. Ze směru Olomouc - Brno po dálnici D1 použijte dálniční sjezd Brno - Slatina na 201. kilometru dálnice, ze směru od Prahy sjedte na dálničním sjezdu Chrlice na 3. kilometru dálnice D2. Potom v obou případech pokračujte směrem na Tuřany a dále po státní silnici č. 380 směrem na Hodonín - tj. směrem od Brna na jih. Ještě předodbočkou na Sokolnice odbočte na místní komunikaci k rozvodně E.ON (po pravé straně ve směru jízdy) v jejímž sousedství je areál Integrované střední školy. Více na www.mapy.cz

Poznatky z cestování integrovanou dopravou

Autobusy linky č. 40 jezdí spolehlivě a nejsou přeplněny. Autobusy vyjíždí od zastávky u brněnského TESCA a tato linka končí na přestupním terminálu před vlakovým nádražím v Sokolnicích, některé pokračují dál až do Újezdu u Brna. V rámci integrovaného systému dopravy lze tedy kombinovat vlakovou a autobusovou dopravu.
Autobusy linky 109 jsou moderní, čisté, rychlé, klimatizované, spolehlivé a vybavené wifi zařízeními, v zimě dobře vytápěné a většinou je místo k sednutí pro každého cestujícího. V současné době autobusy vyjíždí z autobusového nádraží na Zvonařce, zastavují také na Komárově a v Tuřanech. 

Ale pozor!!! - Při cestování (zvláště noví žáci, ale někdy i rodiče či školní inspekce:-)) autobusem č. 40 dávejte pozor, co je napsáno na návěstí autobusu. Některé spoje linky 40 totiž zabočují do Chrlic a tam jíž končí. Ty však mají na autobusu označení Chrlice - Roviny.  Pěšky ke škole  odtud je to ještě docela daleko přes kopec a ještě po frenkventované silnici, ale hlavně - cestující, který je vysazen v neznámé končině, je náležitě dezorientován. Proto prosíme - při prvních cestách hlavně noví žáci - se raději informujte u řidiče nebo spolucestujících a vyčkejte na ten správný spoj, který bude mít za sklem označení Sokolnice - vlakové nádraží nebo Újezd u Brna. Ten Vás k naší škole bezpečně doveze. Vystupte na zastávce Sokolnice - rozvodna. Pokud se stane, že zajedete špatným spojem do Chrlic na Roviny, vyčkejte raději spoje který se vrací zpět a vystupte v Tuřanech, tam pak počkejte na další spoj který pojede do Sokolnic.(Tenhle přehmat se stal už i očekávanému předsedovi maturitní komise, i školní inpekci:-) Zastávka Sokolnice - rozvodna je u silnice přímo před areálem školy.

Odborná pracoviště školy jsou v Brně na ulici Vídeňské 99 . Cestu tam nejlépe vyhledáte nawww.mapy.cz. Dobře se cestuje  i městskou hromadnou dopravou, nejlepší spojení tramvají či autobusem vyhledáte na www.jizdnirady.cz.

Přejeme Vám radostné a klidné cestování:-)