Vzdělávej se a vstup do Evropy

Zahraniční stáže jsou naší srdeční záležitostí. Jejich tradice na naší škole sahá desítky let nazpět. Proto máme velkou radost, že jsme v opravdu nabité konkurenci uspěli a získali evropský grant pro náš projekt „Vzdělávej se a vstup do Evropy“. Díky tomu můžeme od září 2017 opět vysílat žáky a učitele na odborné stáže za hranice Česka.

Většina našich zahraničních partnerů jsou již stálice. Pokračujeme tak v úspěšné a velmi cenné spolupráci s německou odbornou školou HEMS z Darmstadtu i s našimi slovenskými přáteli ze Stredné odborné školy v Handlové. Jak se u nich žákům líbilo na předchozích stážích, se dočtete zde.

Pro roky 2017 – 2019 však v nabídce máme ještě jednoho nováčka. Žáci i učitelé budou mít vůbec poprvé možnost absolvovat odbornou stáž v prosluněné španělské Seville.

Dva vybraní učitelé navíc vyjedou k Bodamskému jezeru k našemu rakouskému partnerovi v Bregenzu sbírat podklady k nově připravované projektové spolupráci, o které vám určitě dáme vědět.

Odborná stáž v zahraničí je neocenitelná zkušenost a neopakovatelný životní zážitek. Vedle toho, že mimořádně vylepšíte své dovednosti a stanete se zajímavější pro budoucí zaměstnavatele, získáte nové zahraniční přátele, kteří vám mohou vydržet celý život. Zlepšíte si angličtinu a zvýšíte sebevědomí a sebejistotu, že se o sebe zvládnete postarat v cizím prostředí. Proto tuto příležitost rozhodně nepropásněte a přihlaste se včas.

Žákovské stáže trvají tři týdny, učitelské týden. Vyjíždí se vždy ve skupinkách, takže se rozhodně nebojte, že byste byli úplně sami.

Našimi partnery jsou:

  • Heinrich-Emanuel-Merck-Schule (HEMS) Darmstadt, Německo
  • International Consulting and Mobility Agency (INCOMA) Sevilla, Španělsko
  • Stredná odborná škola, Lipová 8, Handlová, Slovensko
  • Landesberufsschule Bregenz 2 (LSB Bregenz 2), Rakousko

Projekt „Vzdělávej se a vstup do Evropy“ vedený pod číslem 2017-1-CZ01-KA102-035229 je financovaný ze zdrojů Evropské Unie z programu Erasmus+ a realizovaný v období 1.9.2017 – 31.8.2019.