Maminky, nemějte starost aneb zpravodajství od stážistů z Darmstadtu

Zprávy od stážistů z Darmstadtu jsou velmi radostné a uvolněné. Máme radost, že z třítýdenní stáže osmi našich žáků v partnerské škole HEMS Darmstadt (SRN) přicházejí tak pěkné zprávy:


Zprávy od stážistů jsou řazeny tak jak postupně přicházejí. Ta nejčerstvější je vždy hned nahoře. Starší níže.

 

 

Třetí zpráva:

 

 


Posíláme poslední pozdrav z Darmstadtu. Tento víkend byl pro nás "rodinný", což znamená, že každý jsme víkend trávili u některého z našich německých spolužáků. Hlavní je, že jsem víkend skvěle prožili a přežili ve zdraví. V pondělí jsme mimořádně jeli na praxi, protože jsme potřebovali dodělat náš projekt či doladit detaily.   
Ve středu jsem náš projekt úspěšně odprezentovali před našimi staršími kolegy z  HEMS a vedoucími pracovníky firem MERCK, Evonick a Deutsche Bahn. Na ajťáky se dorazila podívat zástupkyně z Technické university. Všichni jsem to - byť s trémou - zvládli.

Ve čtvrtek se podle plánu uskutečnila exkurze na letiště ve Frankfurtu nad Mohanem a pak byla naším cílem známá vyhlídka na Main Tower, kterou jsme úspěšně zdolali.

Dnes dopoledne jsem byli v lanovém centru, kde jsme se všichni úspěšně vyřádili, vysílili a vyhladověli. Zítra nás čeká závěrečná grilovací párty, na kterou se moc těším, protože i téměř všichni naši němečtí přátelé přislíbili účast. No a v neděli ráno už hurá domů. Zase na viděnou v Sokolnicích!!!

 

Druhá zpráva:

Hlásíme se podruhé z Darmstadtu!
Přes týden pracujeme ve firmách Merck, Deutsche Bahn, Evonick a Technische Üniversite Darmstadt nebo chodíme do školy s našimi německými spolužáky.

V sobotu jsme na Forsthausu vařili společně s našimi německými kolegy a přidali se k nám i tři Litevci - vysokoškoláci, kteří zde jsou na tříměsíční stáži. Jídlo bylo fantastické, stejně jako program. Seděli jsme u ohně a zdokonalovali se v angličtině, což prospělo oběma stranám.


V neděli jsme absolvovali cyklovýlet na větrnou elektrárnu a všichni jsme pokořili její vrchol - obřím tubusem jsme po žebříku v tubusu - stojině elektrárny -vystoupali až vzhůru.. Poté návrat na Forsthaus a vytoužený odpočinek.

A zítra hurá - někteří do firem a někteří do školy...

Za všechny: Vlasťa

První zpráva:

Hallo! Zdravíme z prosluněného Darmstadtu!
Dojeli jsme v pořádku, a ubytování máme v krásném lesním stavení „Forsthaus Fasanerie“ mezi lesy. Druhý den bylo oficiální přijetí na „naší nové škole“ HEMS a tam jsme se taky seznámili s místními žáky a jejich učiteli.Následovala krátká prohlídka školy, rozdělení do firem (Merck, Evonick a Deutsche Bahn), počítačníci byli přiděleni Technické univerzitě v Darmstadtu.

Posíláme pár obrázků :-)

Večer následovala poučná prohlídka města...

Zdraví kolektiv žáků ISŠ z Darmstadtu.
Za všechny: Vlasťa